Site Overlay

Przepis na grilla – Kurczak w marynacie barbecue z 5 przekąskami

Ufff… ależ gorąc na zewnątrz!

Czyściutkie niebo oraz grzejące nas słońce to doskonała okazja, szczególnie w kontekście długiego weekendu, aby ją wykorzystać poprzez zabranie znajomych, sprzętu oraz… a jakże na stworzenie wyśmienitego grilla!

W związku z tym może zdecydujecie się postawić na zwiększenie różnorodności dań, które zagoszczą na ruszcie pieca. Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić Wam jedno główne danie, któremu towarzyszyć będzie pięć przystawek wokół. Postanowiliśmy wybrać dla Was kurczaka z grilla w marynacie barbecue, któremu towarzyszyć będą faszerowane pieczarki, ser pleśniowy, kukurydza, mięsne pałeczki oraz jajka guacamole!

Składniki potrzebne do przepisu na kurczaka w marynacie barbecue:

  • około 600 g piersi z kurczaka,
  • 3 łyżki oleju (dowolny),
  • trochę masła,
  • odrobina musztardy,
  • zestaw przypraw do marynaty z barbecue.

Inne elementy i przedmioty:

  • miska,
  • grill.

Przepis na stworzenie kurczaka w marynacie barbecue:

Przepis możemy rozpocząć jeszcze w domu, także miejmy to na uwadze jeżeli nie posiadamy domku/miejsca z lodówką przy grillu.

Stworzenie kurczaka rozpoczynamy od przygotowania masła, które możemy łączymy wraz z mniejszą porcją przypraw i musztardą, by całość włożyć na 30 minut do lodówki.

Pozostałą część łączymy natomiast z odmierzonymi 3 łyżkami oleju. Z taką marynatą „kierujemy się” do naszego mięska, które ze wszystkich stron ładnie malujemy, zmieniając nieco jego wygląd. i także taki pakiet umieszczamy na 30 minut do lodówki.

Gdy mamy te dwie części składowe przygotowane po odpoczynku półgodzinnym to możemy je zabrać ze sobą z odpowiednim zachowaniem temperatury. Po przygotowaniu ognia w grillu możemy następnie umieścić mięso i do 5 minut musimy je ogrzać z każdej ze strony.

Gdy to zrealizujemy to pozostało nam jedynie położenie fileta na talerzu oraz położeniu na nim wspomnianego kawałka masełka.

Pamiętacie oczywiście o naszych przystawkach na grilla? 😀

Z przekąsek bez wątpienia interesującą propozycją są faszerowane pieczarki, które prosto z grilla będą idealnie smakować. W tym celu jednak musimy skupić się na kapeluszach, w których umieścimy dowolnie wybrany ser wraz z papryką oraz szpinakiem. Bez wątpienia mozzarella czy feta wypadną świetnie!

Ser pleśniowy i grill? Takie połączenie nie tylko ma sens, ale także wypada wyśmienicie! Konieczne jest jednak wyposażenie się z folią aluminiową ze zrobionym ręcznie lekkim otworem. Układamy taką konstrukcję na kilka chwil i gdy ujrzymy, że ser jest miękki to możemy go wyciągnąć i ze smakiem skonsumować.

Grillowana kukurydza to absolutny standard, który zdecydowanie powinien częściej się pojawiać na grillu wraz z ziołami oraz odrobiną soli.

Mięsne pałeczki bez wątpienia dobrze będą wypadać koło szaszłyków. Do ich stworzenia konieczna jest pierś z kurczaka, którą przecinamy wzdłuż, tworzymy z nich około 2 centymetrowe paski i marynujemy je w chilli, słodkiej papryce, z ząbkami czosnku, 2 łyżkami miodu oraz solą i pieprzem. To wszystko razem złoży się w niezłą całość dodatkowo

Na sam koniec pozostawiliśmy sobie nieco bardziej odmienne jajka guacamole, które możemy przygotować poprzez wcześniejsze ich ugotowanie, przekrojenie na pół, wyciągnięcie żółtka, dodanie do niego awokado, małych kawałeczków pomidora bez nasion i skórek oraz cebuli. To wszystko razem musimy rozetrzeć i pomieszać z sokiem z limonki oraz kolendrą. Farsz umieszczamy na białkach i ustawiamy dekorujemy lekko.

Tak oto mamy już wszystko przygotowane do spożycia, choć bez wątpienia nie możemy zapomnieć także o zapewnieniu sobie chłodnego napoju, który idealnie będzie uzupełniał się z ciepłym mięsem i warzywami.

… tak oto wszystko się stało Gotowe! 😉

Gdybyście mieli jakieś problemy z przygotowaniem to koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło grafiki: unsplash.com

Dodaj komentarz