Site Overlay

Mięso jest drogie? Zobacz ile otrzymuje rolnik i jaka jest różnica

Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić Wam odmienny materiał przygotowany przez organizację rolniczą AGRO Unia (dawna Unia Warzywno-Ziemniaczana), która postanowiła przedstawić nam jak prezentuje się kwestia ceny mięsa zarówno na etapie wykupu go od rolnika jak i przy okazji sprzedaży go w marketach na terenie Polski.

Poniższy materiał na YouTube doskonale obrazuje to co część spostrzegawczych osób dostrzegała wcześniej, czyli drastyczną niesprawiedliwość i dominację zagranicznych firm, które mają przewagę i absolutnie bezwzględnie ją wykorzystując nie pozostawiając nikogo bez większych szans. W takich warunkach dochodzi do sytuacji, w której cena surowca mięsnego jest całkowicie niewspółmierna do kwoty, którą przychodzi nam zapłacić w sklepie.

Poniższe przykłady doskonale oddają to jak dużo tracimy i to jak wiele pracy należy włożyć w to, aby w gruncie rzeczy naprawić cały rynek, który w tej chwili zdominowany jest przez patologię biznesową, która działa niekorzystnie na wielu obywateli, którzy niekiedy nawet sobie z tego nie zdają sprawy. Sytuacja zdecydowanie jest negatywna, należy o niej mówić oraz dyskutować nad rozwiązaniami, które pozwolą nam pożywiać się zarówno zdrowo jak i w atrakcyjnej cenie. Tylko w ten sposób uda się uzyskać oczekiwane wyniki i co za tym idzie lepsze produkty.

W innym wypadku różnice w środkach okażą się tak duże, że pozostaniemy skazani na zagraniczny wpływ, wysoką cenę, bezwzględne prowadzenie procesu usuwania produkcji rolniczej oraz zagrożenia żywnościowego państwa, które natychmiast przełoży się na sytuację społeczną oraz polityczną. Można to jeszcze zatrzymać, lecz konieczne są do tego zdecydowane ruchy oraz zaprojektowanie odpowiednio sprawiedliwego systemu, któremu towarzyszyć będzie edukacja w tej dziedzinie.

Fragment poświęcony ściśle mięsu i sytuacji na tym rynku, rozpoczyna się w okolicach 4 minucie i 40 sekundom:

1 thought on “Mięso jest drogie? Zobacz ile otrzymuje rolnik i jaka jest różnica

Dodaj komentarz